O mnie

Nazywam się Błażej Sarzalski. Z zawodu jestem radcą prawnym, a prywatnie mężem i ojcem. Prowadzę indywidualną praktykę prawniczą w Dąbrowie Górniczej i w Warszawie.

Moimi pasjami są psychologia, turystyka górska oraz kultura prawna islamu, skąd pochodzi moje ulubione powiedzenie:

„Jeden prawnik może swoją wiedzą lepiej przeciwstawić się szatanowi, niż tysiące niewykształconych mężów ich modlitwami”.

Już na studiach interesowały mnie zagadnienia ustrojowe związane z organizacją prawną spółek, stowarzyszeń czy fundacji. Jako nastolatek tworzyłem statuty i konstytucje wirtualnych państw, co sprawiało mi niezwykłą frajdę. Dlatego właśnie, w poszanowaniu do moich zainteresowań  głównym przedmiotem działalności mojej firmy prawniczej postanowiłem uczynić pomoc przedsiębiorcom w tworzeniu, organizacji i rejestracji spółek.

Rozwijając swój niewielki prawniczy biznes, spotykając się z przedsiębiorcami, szukając dla nich rozwiązań odkryłem, że wielu z nich ma potrzebę prowadzenia biznesu w warunkach spokoju i poufności.

Znasz mnie może z bloga Rejestracja spółki z o.o.  albo z bloga Rejestracja spółki w Delaware, ten blog będzie jednak zupełnie inny. Będzie to dziennik jak najbardziej osobisty, nacechowany moimi poglądami, historiami “z życia”, opowieściami doświadczonych przedsiębiorców, opisem struktur, których w Polsce nikt nie opisuje bądź robi to bardzo pobieżnie.

Będę sobie tutaj pozwalał na krytykowanie, mówienie jak powinno być, a jak nie jest i na dawanie rozwiązań, które pozwalają przywrócić szacunek dla biznesu i na twarde egzekwowanie swoich praw. Nic tak bowiem nie sprzyja biznesowi niż robienie go w zaciszu gabinetów, z zaufanymi ludźmi, bez wścibstwa nieproszonych gości.